Tłoczenie płyt, a kopiowanie płyt – porównanie metod

Tłoczenie płyt CD DVD kopiowanie duplikacja płyt
Opublikowane przez: Artmusic Komentarze: 0

Pozyskanie wysokiej jakości nośników optycznych to bardzo ważna część promocji twórczości każdego artysty. Na rynku obecnie działa bardzo dużo firm zajmujących się tworzeniem płyt CD i DVD. Jednak warto znaleźć takie, które w branży działają wiele lat. Doświadczenie poparte dużą ilością wykonanych realizacji jest bezcenne. Jakie metody są najlepsze? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

Tłoczenie płyt CD/DVD vs kopiowanie nośników optycznych

Największą popularnością zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym cieszą się takie metody jak tłoczenie płyt CD oraz duplikacja płyt CD. Są to tanie i skuteczne sposoby na stworzenie dużej ilości wysokiej jakości nośników. Nie wiesz, która metoda będzie najlepsza dla Twojego zamówienia? Przyjrzyjmy się poniżej każdej z nich.

Tłoczenie płyt i duplikacja płyt CD/DVD

W każdej profesjonalnej tłoczni płyt będziecie mogli wybrać spośród co najmniej dwóch typów tworzenia nośników. Jeśli zależy Wam na tym, aby tłoczenie płyt CD, tłoczenie płyt DVD oraz kopiowanie płyt zostało przeprowadzone w profesjonalny sposób, powinniście wybrać odpowiednią tłocznię. Jaka ona powinna być? Najlepiej, aby było to przedsiębiorstwo z nowoczesnym, specjalistycznym wyposażeniem. Zdecydujcie się na kopiowanie płyt CD i kopiowanie płyt DVD oraz ich tłoczenie w miejscu, które oferuje  szybką i kompleksową obsługę. Oczywiście każda ze wskazanych przez nas metod jest warta uwagi. Obydwie znacząco się od siebie różnią, dlatego warto wiedzieć, która z nich będzie odpowiednia dla Państwa.

Tłoczenie płyt CD i DVD to tworzenie nośników optycznych przy pomocy nowoczesnych wtryskarek. Na początku wykonujemy właściwą matrycę z danymi. Następnie zabezpieczamy warstwą aluminium i specjalnego lakieru – jest on utwardzany promieniowaniem ultrafioletowym. Tłoczone płyty są bardziej wytrzymałe i odporne na zarysowania. Dzięki tego typu zabezpieczeniom nie dochodzi do ich utleniania, przez co mogą cieszyć oko i uszy swoich właścicieli nawet przez cały wiek! Tłoczenie płyt CD szczególnie sprawdzi się w przypadku osób fizycznych i firm, które chcą zamówić bardzo duży nakład płyt w bardzo krótkim czasie.

Kopiowanie płyt CD i DVD to nic innego jak duplikacja płyt. Jest to proces o tyle prosty, że może zostać wykonany nawet w domowych warunkach. Tak naprawdę wystarczy do tego zwykła nagrywarka, jednak wtedy ich jakość będzie pozostawiała wiele do życzenia. Dlaczego w takim razie warto wybrać profesjonalną tłocznię? Chociażby ze względu na to, że każda szanująca się firma zajmująca się tłoczeniem i duplikacją płyt posiada nowoczesne i szybkie maszyny, które są w stanie w ciągu zaledwie doby stworzyć kilkutysięczny nakład. Na czym polega ta metoda? Duplikacja płyt to nic innego jak kopiowanie danych z jednego nośnika na drugi. W tym przypadku nie musimy tworzyć specjalnych matryc, tak więc są one mniej trwałe i odporne na uszkodzenia.

Duplikacja płyt CD/DVD czy ich tłoczenie?

Zarówno pierwsza, jak i druga metoda ma swoje wady i zalety. Jeśli macie Państwo jasno określone preferencje wybranie tej właściwej zajmie tylko kilka chwil. Poniżej przedstawiamy ogólne podsumowanie, które znacznie ułatwi wam podjęcie decyzji.

Tłoczenie płyt CD i DVD będzie odpowiednim wyborem dla osób, które:

  • Chcą uzyskać wielotysięczny nakład w jak najkrótszym czasie.
  • Cenią sobie jakość wykonania oraz wytrzymałość produktu.
  • Mają określony, nieco większy budżet.
  • Cenią sobie dłuższą trwałością przechowywania informacji.

Kopiowanie płyt CD i DVD będzie odpowiednim wyborem dla osób, którym:

  • Zależy na tanim duplikowaniu jak największej ilości płyt.
  • Zależy na bardzo szybkim stworzeniu nośników optycznych.
  • Nie zależy na wysokiej odporności na uszkodzenia i wytrzymałości produktu.

Wybierz profesjonalną tłocznię płyt

To, jaką formę produkcji nośników wybierzecie, zależy tylko od was. Przy każdej z nich musicie pamiętać o tym, że profesjonalna i kompleksowa obsługa będzie miała ogromny wpływ na Wasze zadowolenie. Właśnie dlatego powinniście wybrać tłocznię płyt z wieloletnim doświadczeniem. Decydując się na taką, która w swoim wyposażeniu będzie posiadała nowoczesne maszyny, zadbacie nie tylko o jakość swoich płyt, ale i satysfakcję osób, które zakupią Wasze krążki. Tym, co poniekąd zapewni Was o profesjonalnym podejściu danej tłoczni, są opinie jej byłych klientów. Dzięki nim będziecie w stanie znaleźć fachowców godnych zaufania. Przeszukując internet w ich poszukiwaniu, zwróćcie szczególną uwagę na to, czy dana tłocznia oferuje pełny zakres usług, w tym również tworzenie nadruków na płyty czy opakowań. Specjaliści oddadzą wam na życzenie produkt wykonany od A do Z.

Która z podanych metod będzie najlepsza?

To którą metodę produkcji nośników powinniście wybrać, zależy przede wszystkim od ich ilości. Jeśli nakład liczy tysiące płyt, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie ich tłoczenie. Natomiast w przypadku mniejszych ilości lepiej postawić na duplikację płyt. Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać wszystkie Państwa wątpliwości, a wiedza, którą zdobyliście z powyższego, artykułu pomoże wam w podjęciu odpowiedniej decyzji.