Jak wydać swoją płytę?

Jak wydać swoją płytę
Opublikowane przez: Artmusic Komentarze: 0

Wydanie własnej płyty to chyba największe marzenie każdego muzyka. Może się wydawać, że ciężko je zrealizować, ale w gruncie rzeczy nie jest to takie trudne. Wystarczy pomoc odpowiednich osób i już niebawem Twoja płyta może błyszczeć na sklepowych półkach. Wkrótce możesz przebić się przez konkurencję i zyskać sławę w świecie muzyki. To całkiem niezła perspektywa, prawda?

Wydanie płyty krok po kroku

Pierwszym i najważniejszym krokiem, który rozpoczyna produkcję płyty, jest nagranie utworów muzycznych. Wydanie płyty i jej dystrybucja to dwie różne rzeczy. O ile pierwsze wiąże się z produkcją, o tyle drugie ze sprzedażą. Zatem jeśli masz własny pomysł na sprzedaż i nie potrzebujesz do tego pośredników, którzy z pewnością pobiorą od Ciebie prowizję, możesz śmiało zaczynać.

Z przygotowanym materiałem wystarczy wyruszyć do odpowiedniej drukarni cyfrowej, która zajmuje się produkcją płyt CD/DVD. Kolejnym korkiem jest przygotowanie indywidualnych materiałów graficznych. Specjaliści stworzą dla Ciebie nie tylko nadruk na płytach, ale również zapewnią odpowiedni nadruk na opakowaniach.

Pierwszy album to bardzo ważna sprawa. Można powiedzieć, że jest krokiem milowym w Twojej karierze. To z niej odbiorca wnioskuje jakim artystą jesteś. Dlatego tak ważna jest jej okładka. Musi ona wyrażać Ciebie, pokazywać wszystkim, jaka jest muzyka, którą tworzysz.

Tłoczenie i nadruk płyt CD/DVD

Ludzie są wzrokowcami. Cenią sobie wizualne aspekty, więc kupują oczami. Jeśli chcesz, aby Twoja płyta rzucała się w oczy, musi mieć dobry projekt graficzny. Jego wykonanie również nie może być byle jakie. Dlatego w celu wydania płyty najlepiej skontaktować się ze specjalistami.

Jeśli nie wiesz, jak miałyby wyglądać opakowania na płyty, z pomocą przychodzi profesjonalna drukarnia cyfrowa. To oni zaproponują Ci ilość nakładu, wygląd opakowania czy projekt okładki na płyty.

Tutaj wszystko odbywa się cyfrowo. Tłoczenie płyt CD i DVD zapewnia o wiele większą trwałość nośnika niż zwykłe jego kopiowanie. Różnica jest spora, bo wynosi około kilkudziesięciu lat. Płyty wyprodukowane w ten sposób są odporniejsze na zarysowania, dzięki czemu częste użytkowanie nie będzie wpływało na ich wygląd. Ma to spore znaczenie szczególnie dla osób ceniących sobie jakość i estetykę wykonania.

Wydaje się, że wszystko mamy już wyjaśnione tak więc jeśli wciąż zależy Ci na niebanalnym wyglądzie okładki i świetnej jakości płyty bez zastanowienia skontaktuj się z naszymi specjalistami i ciesz się swoją nowo wydaną płytą.