Jak wydać płytę winylową?

Jak wydać płytę winylową?
Opublikowane przez: Artmusic Komentarze: 0

Niegdyś płyty winylowe cieszyły się ogromną sławą. Niestety wraz z rozwojem technologii zostały zastąpione przez swoje odpowiedniki w wersji CD i DVD. Głównym powodem była zdecydowanie większa odporność i lepsze parametry nowoczesnych płyt. W obecnych czasach winyle wracają do łask ze zdwojoną siłą. Pomimo swoich wad, których jest przecież nie mało, z roku na rok zyskują coraz większą popularność wśród fanów muzyki. Nic w tym dziwnego w końcu kojarzone są z klasyką i zupełnie inną jakością dźwięku.

Magia winylu

To, że płyty winylowe są wyjątkowe, wie każdy kto choć raz usłyszał dźwięk muzyki płynącej z gramofonu. Melodia, która dociera do naszych uszu, jest niczym magia. Gdy patrzymy na winyle, możemy przenieść się do dawnych czasów. To wspaniałe przeżycie niosące za sobą wiele sentymentów.

Pewnie wiele z was zastanawia się, dlaczego winyle mają zupełnie inną barwę dźwięku niż płyty CD czy DVD. Dzieje się tak za sprawą mniejszej kompresji dynamiki utworu. Nagrywanie winyli wygląda całkowicie inaczej, ponieważ są one nośnikiem analogowym. Obecnie produkowane winyle mogą pochodzić z plików audio. Jednak jeśli zażyczymy sobie, zostaną wykonane w sposób całkowicie analogowy.

Najważniejsze jest to, że o taki rodzaj płyt trzeba dbać. Czyścić je regularnie z kurzu i nie kłaść gdzie popadnie. Tylko wtedy zachowają swoją świetność na długie lata. Będą niosły ze sobą emocje i wspomnienia za każdym razem, gdy weźmiemy je w dłoń.

Tłoczenie płyt winylowych

Tłoczenie płyt winylowych to nie lada wyzwanie. Art Music jako profesjonalna drukarnia cyfrowa oferuje nie tylko wydanie winylu z ulubioną muzyką lub utworami waszego zespołu w rozmiarach 7″, 10″ oraz 12″. Jako firma wykonujemy także wyjątkowe opakowania, jakimi są koperty kartonowe na winyle. To my możemy zaprojektować dla was okładkę, która będzie zdobiła waszą płytę, wystarczy, że do nas zadzwonicie.

Gwarantujemy, że będziecie zadowoleni z efektu końcowego, a nasze produkty zachowacie na długie lata. Jesteśmy tłocznią płyt winylowych z wieloletnim doświadczeniem, więc doskonale znamy się na rzeczy.