Druk na powierzchni płyt CD/DVD

Opakowania na płyty CD/DVD z nadrukiem
Opublikowane przez: Artmusic Komentarze: 0

Tworzysz swoją własną płytę CD lub DVD? Chcesz, aby była jedyna w swoim rodzaju i przyciągała wzrok potencjalnych konsumentów? A może ma być pamiątką wyjątkowych wydarzeń? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedź jest twierdząca, koniecznie sprawdź, czym jest nadruk na płyty CD i DVD oraz dlaczego warto go na nie nanieść.

Druk na płycie CD i DVD – czy warto go wykonać?

Płyty, które są atrakcyjne wizualnie, docierają do większego grona odbiorców. Dlaczego? To proste. Ponieważ ludzie kupują oczami. Druk naniesiony na płyty CD i DVD znacznie podnosi ich walory estetyczne, pozwalając na zwiększenie sprzedaży. Nikt nie przejdzie obojętnie obok płyty z intrygującą grafiką wystawioną na sklepowej półce. Nadruk na nośniku jest doskonałym sposobem na reklamę i zamieszczenie na płytach informacji o ich zawartości. Jeśli chcesz, aby Twój krążek wyróżniał się jeszcze bardziej, możesz zdecydować się na zamówienie nietuzinkowej okładki, które wykona dla Ciebie zespół Art Music. Zarówno nadruk na płytę CD i DVD, jak i odpowiednio dobrana okładka zapewnią marketingowy sukces Twojej płyty.

Gdzie najczęściej wykorzystuje się druk na płytach CD i DVD?

Druk na płytach CD i DVD jest wykonywany na różnych egzemplarzach. Od tych, na których znajduje się muzyka, przez te z filmami, aż po płyty z grami komputerowymi. Choć znaleźć go można także na tych zawierających relacje z takich wydarzeń jak Chrzest, Ślub, czy Komunia Święta. Są popularne także w przypadku albumów rodzinnych. Oczywiście w tej kwestii nie ma żadnych ograniczeń. Nadruk może zostać naniesiony na dowolnej płycie. Wystarczy, że dostarczysz nam swój projekt, a my stworzymy dla Ciebie idealny krążek.

Najpopularniejsze techniki druku na powierzchni nośników CD i DVD 

Druk na płytach CD i DVD może być wykonany techniką:

  • druku offsetowego,
  • druku cyfrowego,
  • sitodruku.

Każda z nich ma inne właściwości oraz cenę. To jaką technikę wybierzesz, powinno zależeć przede wszystkim od Twoich wymagań co do jakości nadruku.

Druk offsetowy i sitodruk

Technika sitodruku wykorzystywana do naniesienia druku na płyty CD i DVD to zdecydowanie najlepszy wybór w przypadku dużych nakładów. Pozwala ona na uzyskanie wysokiej jakości druku pełnokolorowego, a także takiego w kolorach z palety Pantone. Jedną z największych zalet tej techniki jest wysoka trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Nośniki, na które zostanie naniesiony nadruk metodą sitodruku, będą służyły Ci przez długie lata, prezentując taką samą jakość. Jako profesjonalna drukarnia wykonujemy nadruki w sposób automatyczny lub półautomatyczny.

Druk offsetowy będzie odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które chcą nanieść druk na płyty CD i DVD w niewielkim nakładzie. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju druku możemy stworzyć idealnie gładkie przejścia tonalne. Wykonując ten rodzaj projektu, korzystamy z kolorów z palety CMYK. Druk offsetowy spełni Twoje wymagania, jeśli zależy Ci na efektownym naniesieniu grafiki w wysokiej rozdzielczości oraz precyzyjnym i dokładnym wykonaniu. Tę metodę nadruku stosuje się przy dużych nakładach.

Art Music to firma, która wykona dla Ciebie nadruk na płyty CD i DVD w dowolnej technice. Mamy przystępne ceny oraz specjalistów, którzy pomogą Ci w stworzeniu płyty idealnej. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami drogą telefoniczną lub elektroniczną.

Druk na płycie CD i DVD – skuteczna forma reklamy

Druk na płycie CD i DVD to nieszablonowy sposób na podkreślenie jej jakości oraz wyrażenie siebie. Pozwala także przyciągnąć wzrok potencjalnych słuchaczy, graczy, czy widzów. W ten sposób o wiele łatwiej znaleźć właściwy krążek wśród sterty niczym niewyróżniających się płyt CD i DVD.

Przed zleceniem nadruku warto zasięgnąć porady. Nasi specjaliści, którzy mają doświadczenie w tej dziedzinie, pomogą Ci wybrać odpowiednią wersję druku idealnie dostosowaną do Twoich potrzeb. Decydując się na druk na płycie CD i DVD musisz pamiętać o jak najlepszej jakości grafice. Odpowiednie zdjęcie i właściwa kolorystyka pozwolą na uniknięcie zniekształceń, które z łatwością zepsułyby cały efekt wizualny płyty. Na co więc musisz zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią grafikę lub zdjęcie? Przede wszystkim na rozdzielczość oraz wyrazistość.

Mają one duży wpływ na całokształt płyty, ponieważ ma ona okrągły kształt.