Czym jest druk cyfrowy ?

CZYM JEST DRUK CYFROWY
Opublikowane przez: Artmusic Komentarze: 0

Druk cyfrowy to technologia bezpośredniego nanoszenia farb na zadrukowaną powierzchnię bez użycia trwałych form drukowych. Umożliwia wytwarzanie produktów na małą skalę w branży poligraficznej.

Termin „druk cyfrowy” łączy technologie, które umożliwiają reprodukcję tekstu i obrazów w formacie elektronicznym bez uciekania się do formalnych procesów. Technologia drukowania bezpośredniego jest tania, co sprawia, że korzystanie z niej jest bardziej opłacalne.

Zakres druku pełnokolorowego cyfrowego obejmuje produkcję:

Druk cyfrowy znajduje szerokie zastosowanie. Ta opcja jest nieodzowna przy wielkoformatowym druku reklamy zewnętrznej. Pozwala produkować wysokiej jakości i przyciągające wzrok szyldy, plakaty na wystawy i targi. Gotowy produkt jest laminowany, aby chronić go przed promieniowaniem słonecznym i uszkodzeniami mechanicznymi.

Zalety druku cyfrowego

Główne zalety opisanej technologii:

  • Efektywność. Brak konieczności formalnych procesów pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie drukowania, bez marnowania dodatkowego czasu. 
  • Zmienne dane. Możliwość powielania dokumentów wielostronicowych i pojedynczych kopii.
  • Próbki próbne. Próbki produktów mogą być wykonane z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że projekt jest poprawny, wzór jest jasny i wyraźny. Zmiany w projekcie mogą być dokonywane w każdej chwili.
  • Indywidualność. Przy pomocy technologii druku cyfrowego możliwe jest wykonanie personalizowanych listów i dyplomów.
  • Niezależny koszt. Ceny nie zależą od wolumenu, więc bardziej opłaca się wykonywać małe edycje w formie cyfrowej.

Co oferujemy

Drukarnia cyfrowa Art Music ponadto można zamówić opakowania na płyty z nadrukiem. Istnieje możliwość wydania własnej płyty pod nadzorem naszej drukarni. Specjalizujemy się w szybkiej realizacji zamówień – od kilku godzin do kilku dni w zależności od złożoności prac.

Nasza drukarnia ma następujące zalety:

  1. Wysokiej jakości druk cyfrowy – korzystamy z najnowszego sprzętu i profesjonalnych farb.
  2. Możliwość wydruku niskiego nakładu.
  3. Konsultacje wstępne – nasi specjaliści doradzą odpowiedni produkt oraz pomogą skompletować zamówienie.

Zdecyduj o nakładzie, wybierz rodzaj i format materiału, przygotuj źródła i wyślij zapytanie na stronie. Dla stałych Klientów przewidziany jest elastyczny system rabatów. W drukarni możesz złożyć zlecenie druku  różnego rodzaju ulotek, broszur, wizytówek, kalendarzy czy katalogów.