Opakowania na płyty – digipack czy ekopack?

Opakowania na płyty CD/DVD z nadrukiem
Opublikowane przez: Artmusic Komentarze: 0

Opakowania ekopack różnią się od digipack budową, ostatnie posiadają wklejonego traya mocującego płytę. Natomiast w ekopack płytę umiejscawia się w odpowiednich nacięciach

Zalety opakowań ekopack

Eliminacja plastiku pozwala na szereg korzyści, między innymi produkcja opakowań staje się bardziej ekologiczna. Co więcej, proces produkcji jest bardziej ekonomiczny i tańszy. Brak plastikowej podstawki sprawia, że ekopacki są cieńsze i zajmują mniej miejsca – to oznacza redukcję kosztów logistycznych. Opakowania na płyty z nadrukiem sprawdzają się jako dodatki do prasy lub kolorowych magazynów. Dzięki szerokim możliwościom, jakie oferują firmy zajmujące się tą branżą, możemy liczyć na profesjonalne pokrycie ekopacku dowolnym wzorem. Manipulowanie treścią umożliwia naniesienie różnorodnych informacji, reklam czy ofert promocyjnych. 

Zalety opakowań digipack

Digipacki to kartonowe opakowanie zadrukowane obustronnie i plastikowa tacka na której umieszczona jest płyta CD lub DVD. Zlecenie produkcji digipacków sprawi, że wydana płyta będzie prezentowała się dużo bardziej profesjonalnie. W tym przypadku na koperty kartonowe również mogą być nadrukowywane rozmaite treści i ilustracje. Opakowania na nośniki CD i DVD mogą występować w różnych wariantach: różnić się rozmiarem i innymi parametrami. Taka propozycja kierowana jest głównie do tych, którzy potrzebują estetycznego wydania, na przykład filmu ze ślubu. Wręczana gościom płyta w digipacku z nadrukiem zaprojektowanym indywidualnie przez nowożeńców zdecydowanie lepiej się zaprezentuje niż ta na papierowym opakowaniu. Digipacki otwierają bardzo duże możliwości.

Podsumowując, jeżeli zależy nam na oszczędności i jednocześnie ekologii – wybierzmy ekopack. Natomiast w wyjątkowych okolicznościach, podczas których szczególnie zależy nam na wrażeniach wizualnych, powinniśmy zdecydować się na digipacki. Bowiem te ostatnie, przypominające okładkę książki, cieszą się mianem najatrakcyjniejszych na rynku pod względem estetyki.